Libido u kobiet - ranking najlepszych produktów

Libido u kobiet - ranking najlepszych produktów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jakie afrodyzjaki działają na kobiety?

Afrodyzjaki, czyli środki pobudzające seksualnie, znajdują się w roślinach znanych i łatwo dostępnych napojach, potrawach mięsnych, przyprawach, warzywach i owocach. Są również stosowane w specjalnych preparatach, mających na celu wzbudzenie pożądania. Wedle starodawnych wierzeń pomagają w zdobyciu kochanka.

Afrodyzjaki:

 • Łagodzą depresje i stany apatii
 • Sprawiają, że poczujecie się spełnieni seksualnie
 • Doznania seksualne stają się kilkukrotnie intensywniejsze
 • Powiększają libido oraz chęć na dotyk w miejscach intymnych
 • Działają też profilaktycznie np. na ataki serca

W przeciwieństwie do mężczyzn, którzy mogą wspomagać się aż trzema lekami na potencję (viagrą, cialisem i levitrą przepisywanymi przez lekarza na receptę), prace nad damskim lekiem trwają. Na razie pojawiło się kilka paraleków. Mają one zwiększać ochotę na seks. Można je kupić w aptekach bez recepty.

Vamea (Polski Lek Sa)

Zawiera L-argininę - aminokwas, z którego na drodze przemian metabolicznych powstaje tlenek azotu. Związek ten jest wytwarzany w sposób naturalny w organizmie, m.in. w czasie rozkoszy miłosnych. Rozszerza naczynia krwionośne, a co za tym idzie - zwiększa doznania erotyczne.

Cefadisiac (Cefak)

Wyciąg z rosnącej w obu Amerykach rośliny o nazwie damiana (łac. Turnera diffusa), która ma stymulować ośrodki odpowiedzialne za seks w centralnym układzie nerwowym, zwiększać ukrwienie narządów płciowych. Kiedyś zalecano ją głównie mężczyznom, teraz także kobietom. Warto jednak zauważyć, że orgazm "zamieszkuje" zupełnie inne fragmentu mózgu kobiety i mężczyzny.

Amphosca L'ovarine (Lehning Laboratoires)

Preparat homeopatyczny - selen, ekstrakt z niepokalanka mnisiego (Agnus castus), waleriany i damiany. Zalecany na osłabione libido, ale też na ogólne wyczerpanie psychiczne i fizyczne, dolegliwości menopauzalne, zaburzenia koncentracji.

Erotic (Gorvita/Salviafarm-Vitae)

Granulowany ekstrakt z dziewięciu ziół (m.in. rozmarynu, mniszka lekarskiego, krwawnika pospolitego, pokrzywy, płucnicy islandzkiej, hibiskusa); mieszanka ma działać relaksująco, a jednocześnie zwiększać ukrwienie narządów w obrębie miednicy i stref erogennych.

Senstra (Newton Everett)

Senstra zawiera składniki, który zwiększają energię fizyczną, niezbędną do współżycia. Wzmaga efekt pożądania u kobiet, wrażliwość w narządach płciowych, zwiększa popęd seksualny, intensyfikuje doznania podczas seksu i orgazmu, poprawia wytrzymałość i elastyczność.

Seximel (Emofarm)

Krem stymulująco-pielęgnujący dla kobiet; zawiera nikotynian izopropylu, etanolowy ekstrakt z owoców pieprzowca i witaminę E. Ma zwiększać ukrwienie stref erogennych (uczucie ciepła) i polepszać przesyłanie pobudzających bodźców, a jednocześnie poprawiać komfort stosunku.

Zanim jednak sięgnie się po paraleki lub suplementy warto skorzystać z dobrodziejstw natury. Afrodyzjakami są bowiem również produkty, które na co dzień znajdują się w naszej kuchni. Są to na przykład:

 • Chili - przyprawa, spożywa się jej świeże lub suszone owoce, działa stymulująco i podniecająco
 • Chrzan pospolity – przyprawa, działa pobudzająco
 • Żeń-szeń - przyprawa korzenna, działanie psychopobudzające, podnoszące wydolność fizyczną, sprawność seksualną, pobudzające biosyntezę białka i RNA
 • Lubczyk - to bardzo dobrze znana nam przyprawa maggi. Działa uspokajająco, moczopędnie, a szczególnie przygotowanym wywarom z tej byliny (wedle wierzeń) nikt nie mógł się oprzeć.
 • Cynamon cejloński – przyprawa i środek do kąpieli, stosuje się go w postaci olejku do potraw i zewnętrznie na genitalia, działa pobudzająco.
 • Galgant, goździkowiec korzenny, ylang-ylang, pieprz czarny i kardamon – przyprawy do napojów i potraw o działaniu pobudzającym.
 • Czekolada - dobrze nam znana w każdej postaci. Wedle wierzeń gorąca czekolada z dodatkiem chili uznawana była za eliksir miłości. Miał on pobudzać, inspirować i „elektryzować” ciała.
 • Seler - warzywo powszechnie uznawane za najtańszy lek na potencję.
 • Lulecznica kreaińska - lek i środek spożywczy, pije się go i spożywa owoce, poprawia ukrwienie genitaliów.

To niewielka część znanych i stosowanych afrodyzjaków i choć tak naprawdę nie ma badań, co do rzeczywistego wpływu poszczególnych produktów na nasz organizm, to nasza wiara w ich magiczną moc, może zdziałać cuda.